Prijava poreza na potrošnju Građevinski radovi u Općini Kostrena Anketa poduzetnika u Kostreni

Kalendar Događanja

Prethodni kolovoz 2016 Sljedeći
P U S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Šta danas?
  • Narodna knjižnica Kostrena
  • Ekoregija Kostrena
  • Udruga Vali - Kostrena
  • Likovna udruga Veli pinel
  • Bratovština sv. Nikole
  • KD Kostrena d.o.o.
  • JK Galeb
  • Dječji Vrtić Zlatna Ribica

Prvaci ovogodišnjih natjecanja na primanju Primorsko-goranske županije

19.06.2010

Prvaci ovogodišnjih natjecanja na primanju Primorsko-goranske županije

Priznanja učenicima i njihovim mentorima
Iznimne rezultate na natjecanjima ostvarilo tristotinjak učenika iz osnovnih i srednjih škola

Primorsko-goranska županija jučer je organizirala tradicionalno primanje za učenike osnovnih i srednjih škola te njihove mentore koji su u ovoj školskoj godini ostvarili uspješne rezultate na natjecanjima i smotrama na državnoj te međunarodnoj razini. Iznimne rezultate na natjecanjima ove je godine ostvarilo tristotinjak učenika iz primorsko-goranskih osnovnih i srednjih škola. Na području županije održano je četrdesetak natjecanja u znanju, pedesetak sportskih i natjecanja iz tehničke kulture, okupivši četiri tisuće učenika i 700 nastavnika – mentora, a za njihovo održavanje županija je osigurala 900 tisuća kuna.

Uspješni sportaši

Na popisu jučerašnjih uzvanika našli su se i najsupješniji učenici-sportaši, a iznimne rezultate postigla je šahovska momčad OŠ Kozala: Gabriel Dubrović, Sven Tica, Patrik Šamanić, Rafael Dubrović i Romuald Dubrović, odbojkaška momčad OŠ Čavle: Manuela Legčević, Paola Čargonja, Dora Kovačić, Romana Tomić, Ira Mavrinac, Dina Perić, Ivona Šojat, Andreja Dobrijević, Roberta Broznić, Lucija Miculinić, Patricija Božičević i Lorena Drakula, gimnastička momčad OŠ Brajda: Ema Kajić, Ines Salopek, Eva Crepulja, Nina Mucić i Celina Srdoč, šahovska momčad Oš Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko: Patricija Vujnović, Suzana Pošmuga, Ivona Krajačić i Dorotea Žuteg, košarkaška momčad Salezijanske klasične gimnazije: Matko Parun, Ivan Čorak, Marino Kučan, Marko Grizelj, Domagoj Vuković, Filip Barić, Antonio Boban, Matteo Juričić, Luka Krezo, Marijan Pap, Krešimir Periša i Ante Kotarac te plivačice iz Centra za odgoj i obrazovanje: Marina Skandović, Emran Berisha i Isabella Hujić.

Osnovci

U kategoriji osnovaca ove su godine prvonagrađeni: Melisa Fati iz OŠ Brajda, učenici OŠ Trsat: Vana Padjen, Doria Valković, Vedran Šapić, Halid Siam, Ariana Krišković, Vana Maras, Natali Bilandžija, Nives Petrović i Lucija Gašparac, učenici OŠ Vežica: Iva Jurković, Domagoj Mičetić, Zrinka Trope, Hana Avdović, Hela Juretić i Amadea Badurina Petričević, učenici 3.a i 3.b klasičnog baleta te 3.a, 3.b, 2.a i 2.b suvremenog plesa Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica, učenici OŠ Nikola Tesla: Ena Milih, Franko Ivančić, Ana Jurišić, Ema Badjuk, Marta Kamauli, Vedran Barjašić, Lovro Šarić iz OŠ Kozala, Matea Bačić iz OŠ Gornja Vežica, Mihael Eraković iz OŠ Škurinje, učenici OŠ Podmurvice: Veronika Krebel, Anja Pirich, Marija Raspor, Venera Zubović, Ana-Marija Laškarin i Cvijeta Plenokvić, Emma Šepić iz OŠ Grivica, Dorotea Čuček iz OŠ Milana Brozovića Kastav, Gea Ujčić iz OŠ Dr. Andrije Mohorovičića Matulji, Emina Hadžiisaku iz OŠ Čavle, Ivana Barić i Martina Ružić iz OŠ Kostrena, učenici OŠ dr. Branimira Markovića Ravna Gora: Iris Despotović, Petra Kalčić, Nikolina Kruljac i Klara Jurković, OŠ Petar Zrinski Čabar: David Kuzele, Anja Hoge, Izabel-Maria Rajšel, Sandi Zbašnik, Alen Štimac, Grga Poje, Nensy Tomac, Luana Laskaj, Patrik Malnar, Klaudija Lipovac, Dorotea Rajšel, Sara Bilen i Izabel-Maria Rajšel, Mirela Gretić i Valentina Muhvić iz OŠ Frana Krste Frankopana Brod na Kupi, učenici OŠ Ivana Gorana Kovačića Delnice: Sarah Butigan, Nives Jakovac, Katja Lipošćak i Tamara Injić, učenici OŠ Zvonka Cara Crikvenica: Steffani Maravić, Lucija Tomić, Tihana Pađen, Tina Gelemanović, Sara Prpić, Maja Krištafor, Ena Đipalo i Nerea Cossutti, učenici OŠ Rikarda Katalinića Jeretova Opatija: Nikola Durbić, Paula Tijan, Tina Zorić i Mateo Kolenac.

Srednjoškolci

Među srednjoškolcima ove su godine bili najuspješniji učenici Gimnazije Eugena Kumičića Opatija: Ivana Špehar, Tina Nahmijas, Ylenia Prodan, Iva Negro, Josipa Baljak, Nikola Balaban, Vedrana Valentić, Nika Grgurić, Barbara Babić, Vedrana Maglica, Sanjin Šćepanović i Josip Malinarić, učenici Hotelijersko-turističke škole Opatija Ana Jajalo i Lori Brnčić, učenici Ugostiteljske škola Opatija: Uroš Dejanović, Marko Marčec i Marina Brbot, Srednje škole Ambroza Haračića Mali Lošinj: Željko Vasiljev, Matea Vidulić i Sanja Pavkov, učenici Pomorske škole Bakar: Barbara Pongračić, Nikola Koči, Ana Rakocija, Sanela Međimurec, Monika Herendić, Marija Franjić i Ena Cvitešić, Matej Butigan iz Srednje škole Delnice, Nikola Martinović iz Željezničko tehničke škole Moravice, Stella Dobrijević iz Gimnazije Andrije Mohorovičića, Petra Vodarić i Ante Benić Prve sušačke hrvatske gimnazije, Anamarija Buneta i Nermina Mumiši iz Medicinske škole, Mauro Josipović iz Srednje škole za elektrotehniku i računalstvo, Adrijan Osmani iz Ekonomske škole Mije Mirkovića, učenici Tehničke škole za strojarstvo i brodogradnju: Mario Batistić, Mirko Malić, Mario Batistić, Marko Bezjak i Armin Bećirević, Valentina Klečina iz Građevinsko tehničke škole, zbor i učenici Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova: Toni Vidović, Ivan Buić, Vid Veljak, Fabio Jurić, Ivan Graziani, Petra Bugarin, Kenatea Chavez Modrčin i Ivan Vihor Krsnik Čohar, učenici Elektroindustrijske i obrtničke škole: Nikola Cupać, Matej Peša, Vedran Milih, Matej Peša, Luka Grubišić, Ante Topić, Andre Tibljaš, Mario Tibljaš, Dalibor Dukić i Luka Negovetić, učenici Škole za primijenjenu umjetnost: Tara Pilepić, Filip Đurić, Tea Šubat i Enrico Buzić, učenici Prirodoslovne i grafičke škole: Tomislav Fabijanić, Matteo Eibek, Daniel Iličić, Edo Kalebić, Kristijan Čule, Matija Jakić, Petar Štrbec i Sanja Paparić, učenici Strojarsko brodograđevne škole za industrijska i obrtnička zanimanja: Renato Donadić, Bernard Tominac i Sanjin Žigulić, polaznici Učeničkog dom Lovran: Ana Ferenc i Andrea Nadalić, polaznici Učeničkog doma Podmurvice: Bruna Babić, Željana Bjelja, Sibil Brinjak, Ana Debelić, Andrea Bašić, Andrea Mohorović, Manuela Zlatkova, Rosana Memišević i Anita Umolc te Moreno Mušković iz Ekonomske škole Mije Mirkovića.

Izdvajamo

08.08.2016

Javni natječaj za davanje u zakup poslovnog prostora u prostorijama objekta Narodne čitaonice u Kostreni Sv. Luciji

Datum objave: 09. kolovoz 2016. | Rok za podnošenje prijave: 15 dana od dana objave | Javno otvaranje ponuda: 29. kolovoza 2016.

28.07.2016

OBAVIJEST o distribuciji Općinskog glasila „Naša Kostrena“

Dragi mještani, upravo je iz tiska izašao novi broj „Naše Kostrene“. Radi učestalih pritužbi o sporoj i neujednačenoj podjeli lista, distribuciju nekoliko posljednjih brojeva Naše Kostrene povjerili smo jednom od registriranih davatelja zamjenskih poštanskih usluga...

05.07.2016

Financiranje troškova mjesečne karte javnog prijevoza za učenike srednjih škola

Općina Kostrena financirat će trošak mjesečne karte javnog linijskog prijevoznika KD "Autotroleja" d.o.o. Rijeka redovnim učenicima srednjih škola koji dostave potvrdu o obavljanju učeničke prakse tijekom srpnja i kolovoza 2016. godine, a koji imaju prebivalište na području Općine Kostrena i koji ne ostvaruju pravo na financiranje troška prijevoza po nekom drugom osnovu, u iznosu od 100% cijene mjesečne pokazne karte.

29.06.2016

Podmjera 8.5. Potpora za ulaganja u poboljšanje otpornosti i okolišne vrijednosti šumskih ekosustava

Natječaj za provedbu podmjere 8.5. "Potpora za ulaganja u poboljšanje otpornosti i okolišne vrijednosti šumskih ekosustava" - provedba operacije 8.5.1. "Konverzija degradiranih šumskih sastojina i šumskih kultura...

21.06.2016

Pogodnosti za učenike osnovnih i srednjih škola

Učenicima srednje škole poklon bona u iznosu od 600 kn za nabavku udžbenika i školskog pribora, a učenici osnovne škole Kostrena će dobiti besplatne udžbenike.

25.05.2016

Održana je osnivačka skupština Lokalne akcijske grupe u ribarstvu (LAGUR)

Dana 23.5.2016.g. u Crikvenici održana je osnivačka skupština Lokalne akcijske grupe u ribarstvu (LAGUR) – eng. FLAG (Fisheries local action group).

18.05.2016

Izobrazbu o sigurnom rukovanju s pesticidima i pravilnoj primjeni

Zbog velikog interesa korisnika, LAG "VINODOL" će organizirati, za stanovnike s područja LAG-a, IZOBRAZBU O SIGURNOM RUKOVANJU S PESTICIDIMA I PRAVILNOJ PRIMJENI PESTICIDA.

28.04.2016

Poduzetnik u PGŽ u 2016

Upravni odjel za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj Primorsko - goranske županije provodi program kreditiranja "PODUZETNIK U PGŽ U 2016"...

08.04.2016

Obavijest o vremenu održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata/kandidatkinja

Pisano testiranje i intervju provode se u cilju prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata/kandidatkinja koji/koje ispunjavaju formalne uvjete javnog natječaja za prijam u službu na neodređeno vrijeme uz probni rok od 3 mjeseca na radno mjesto referent/referentica viši stručni suradnik/suradnica za upravne poslove u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Kostrena...

07.04.2016

Natječaj za davanje u zakup poslovnog prostora u zgradi Turističke zajednice Općine Kostrena

Temeljem odredbi Zakona o zakupu poslovnog prostora i Odluke Turističkog vijeća Turističke zajednice Općine Kostrena objavljuje javni natječaj za zakup poslovnog prostora u zgradi Turističke zajednice Općine Kostrena...

17.03.2016

Prijedlog odluke o načelima, kriterijima i postupku za određivanje imena ulica i trgova na području Općine Kostrena

Na web stranicama Općine Kostrena objavljen je nacrt nove odluke o načelima, kriterijima i postupku za određivanje imena ulica i trgova na području Općine Kostrena te se poziva zainteresirana javnost na Savjetovanje o istoj.

09.02.2016

Obavijest o početku izvođenja radova - JAVNI POZIV

Javna prezentacija i upoznavanje mještana s dinamikom izvođenja radova, prometnim rješenjem i regulacijom prometa za vrijeme izvođenja radova održat će se u četvrtak 11. veljače 2016. godine u Narodnoj čitaonici sv. Lucija u 17 sati.

15.10.2015

Projekt sunčevog potencijala krovova Općine Kostrena

Tehnički potencijal energije Sunčeva zračenja koji padne na neku građevinu, nekoliko je puta veći od potreba takve zgrade za energijom. Već postoje tehnički uređaji i oprema, kvalitetne tehničke razine, a cijenom prihvatljivi, za pretvorbu energije Sunčeva zračenja u električnu ili toplinsku energiju, ili u energiju hlađenja. Time je postignuta, s jedne strane ugodnost boravka u takvoj zgradi, te s druge strane smanjenje uvoza energenata, sigurnost opskrbe i znatno smanjenje utjecaja na okoliš iz energetskog sektora.