Prijava poreza na potrošnju Anketa o zadovoljstvu visinom komunalne naknade Anketa poduzetnika u Kostreni

Kalendar Događanja

Prethodni veljača 2016 Sljedeći
P U S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
  • Narodna knjižnica Kostrena
  • Ekoregija Kostrena
  • Udruga Vali - Kostrena
  • Likovna udruga Veli pinel
  • Bratovština sv. Nikole
  • KD Kostrena d.o.o.
  • JK Galeb
  • Dječji Vrtić Zlatna Ribica

Prvaci ovogodišnjih natjecanja na primanju Primorsko-goranske županije

19.06.2010

Prvaci ovogodišnjih natjecanja na primanju Primorsko-goranske županije

Priznanja učenicima i njihovim mentorima
Iznimne rezultate na natjecanjima ostvarilo tristotinjak učenika iz osnovnih i srednjih škola

Primorsko-goranska županija jučer je organizirala tradicionalno primanje za učenike osnovnih i srednjih škola te njihove mentore koji su u ovoj školskoj godini ostvarili uspješne rezultate na natjecanjima i smotrama na državnoj te međunarodnoj razini. Iznimne rezultate na natjecanjima ove je godine ostvarilo tristotinjak učenika iz primorsko-goranskih osnovnih i srednjih škola. Na području županije održano je četrdesetak natjecanja u znanju, pedesetak sportskih i natjecanja iz tehničke kulture, okupivši četiri tisuće učenika i 700 nastavnika – mentora, a za njihovo održavanje županija je osigurala 900 tisuća kuna.

Uspješni sportaši

Na popisu jučerašnjih uzvanika našli su se i najsupješniji učenici-sportaši, a iznimne rezultate postigla je šahovska momčad OŠ Kozala: Gabriel Dubrović, Sven Tica, Patrik Šamanić, Rafael Dubrović i Romuald Dubrović, odbojkaška momčad OŠ Čavle: Manuela Legčević, Paola Čargonja, Dora Kovačić, Romana Tomić, Ira Mavrinac, Dina Perić, Ivona Šojat, Andreja Dobrijević, Roberta Broznić, Lucija Miculinić, Patricija Božičević i Lorena Drakula, gimnastička momčad OŠ Brajda: Ema Kajić, Ines Salopek, Eva Crepulja, Nina Mucić i Celina Srdoč, šahovska momčad Oš Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko: Patricija Vujnović, Suzana Pošmuga, Ivona Krajačić i Dorotea Žuteg, košarkaška momčad Salezijanske klasične gimnazije: Matko Parun, Ivan Čorak, Marino Kučan, Marko Grizelj, Domagoj Vuković, Filip Barić, Antonio Boban, Matteo Juričić, Luka Krezo, Marijan Pap, Krešimir Periša i Ante Kotarac te plivačice iz Centra za odgoj i obrazovanje: Marina Skandović, Emran Berisha i Isabella Hujić.

Osnovci

U kategoriji osnovaca ove su godine prvonagrađeni: Melisa Fati iz OŠ Brajda, učenici OŠ Trsat: Vana Padjen, Doria Valković, Vedran Šapić, Halid Siam, Ariana Krišković, Vana Maras, Natali Bilandžija, Nives Petrović i Lucija Gašparac, učenici OŠ Vežica: Iva Jurković, Domagoj Mičetić, Zrinka Trope, Hana Avdović, Hela Juretić i Amadea Badurina Petričević, učenici 3.a i 3.b klasičnog baleta te 3.a, 3.b, 2.a i 2.b suvremenog plesa Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica, učenici OŠ Nikola Tesla: Ena Milih, Franko Ivančić, Ana Jurišić, Ema Badjuk, Marta Kamauli, Vedran Barjašić, Lovro Šarić iz OŠ Kozala, Matea Bačić iz OŠ Gornja Vežica, Mihael Eraković iz OŠ Škurinje, učenici OŠ Podmurvice: Veronika Krebel, Anja Pirich, Marija Raspor, Venera Zubović, Ana-Marija Laškarin i Cvijeta Plenokvić, Emma Šepić iz OŠ Grivica, Dorotea Čuček iz OŠ Milana Brozovića Kastav, Gea Ujčić iz OŠ Dr. Andrije Mohorovičića Matulji, Emina Hadžiisaku iz OŠ Čavle, Ivana Barić i Martina Ružić iz OŠ Kostrena, učenici OŠ dr. Branimira Markovića Ravna Gora: Iris Despotović, Petra Kalčić, Nikolina Kruljac i Klara Jurković, OŠ Petar Zrinski Čabar: David Kuzele, Anja Hoge, Izabel-Maria Rajšel, Sandi Zbašnik, Alen Štimac, Grga Poje, Nensy Tomac, Luana Laskaj, Patrik Malnar, Klaudija Lipovac, Dorotea Rajšel, Sara Bilen i Izabel-Maria Rajšel, Mirela Gretić i Valentina Muhvić iz OŠ Frana Krste Frankopana Brod na Kupi, učenici OŠ Ivana Gorana Kovačića Delnice: Sarah Butigan, Nives Jakovac, Katja Lipošćak i Tamara Injić, učenici OŠ Zvonka Cara Crikvenica: Steffani Maravić, Lucija Tomić, Tihana Pađen, Tina Gelemanović, Sara Prpić, Maja Krištafor, Ena Đipalo i Nerea Cossutti, učenici OŠ Rikarda Katalinića Jeretova Opatija: Nikola Durbić, Paula Tijan, Tina Zorić i Mateo Kolenac.

Srednjoškolci

Među srednjoškolcima ove su godine bili najuspješniji učenici Gimnazije Eugena Kumičića Opatija: Ivana Špehar, Tina Nahmijas, Ylenia Prodan, Iva Negro, Josipa Baljak, Nikola Balaban, Vedrana Valentić, Nika Grgurić, Barbara Babić, Vedrana Maglica, Sanjin Šćepanović i Josip Malinarić, učenici Hotelijersko-turističke škole Opatija Ana Jajalo i Lori Brnčić, učenici Ugostiteljske škola Opatija: Uroš Dejanović, Marko Marčec i Marina Brbot, Srednje škole Ambroza Haračića Mali Lošinj: Željko Vasiljev, Matea Vidulić i Sanja Pavkov, učenici Pomorske škole Bakar: Barbara Pongračić, Nikola Koči, Ana Rakocija, Sanela Međimurec, Monika Herendić, Marija Franjić i Ena Cvitešić, Matej Butigan iz Srednje škole Delnice, Nikola Martinović iz Željezničko tehničke škole Moravice, Stella Dobrijević iz Gimnazije Andrije Mohorovičića, Petra Vodarić i Ante Benić Prve sušačke hrvatske gimnazije, Anamarija Buneta i Nermina Mumiši iz Medicinske škole, Mauro Josipović iz Srednje škole za elektrotehniku i računalstvo, Adrijan Osmani iz Ekonomske škole Mije Mirkovića, učenici Tehničke škole za strojarstvo i brodogradnju: Mario Batistić, Mirko Malić, Mario Batistić, Marko Bezjak i Armin Bećirević, Valentina Klečina iz Građevinsko tehničke škole, zbor i učenici Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova: Toni Vidović, Ivan Buić, Vid Veljak, Fabio Jurić, Ivan Graziani, Petra Bugarin, Kenatea Chavez Modrčin i Ivan Vihor Krsnik Čohar, učenici Elektroindustrijske i obrtničke škole: Nikola Cupać, Matej Peša, Vedran Milih, Matej Peša, Luka Grubišić, Ante Topić, Andre Tibljaš, Mario Tibljaš, Dalibor Dukić i Luka Negovetić, učenici Škole za primijenjenu umjetnost: Tara Pilepić, Filip Đurić, Tea Šubat i Enrico Buzić, učenici Prirodoslovne i grafičke škole: Tomislav Fabijanić, Matteo Eibek, Daniel Iličić, Edo Kalebić, Kristijan Čule, Matija Jakić, Petar Štrbec i Sanja Paparić, učenici Strojarsko brodograđevne škole za industrijska i obrtnička zanimanja: Renato Donadić, Bernard Tominac i Sanjin Žigulić, polaznici Učeničkog dom Lovran: Ana Ferenc i Andrea Nadalić, polaznici Učeničkog doma Podmurvice: Bruna Babić, Željana Bjelja, Sibil Brinjak, Ana Debelić, Andrea Bašić, Andrea Mohorović, Manuela Zlatkova, Rosana Memišević i Anita Umolc te Moreno Mušković iz Ekonomske škole Mije Mirkovića.

Izdvajamo

10.02.2016

Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa

Općina Kostrena na Zavodu za zapošljavanje Rijeka prijavila je potrebu za radnikom - za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa i to za slijedeća zanimanja...

09.02.2016

Obavijest o početku izvođenja radova - JAVNI POZIV

Javna prezentacija i upoznavanje mještana s dinamikom izvođenja radova, prometnim rješenjem i regulacijom prometa za vrijeme izvođenja radova održat će se u četvrtak 11. veljače 2016. godine u Narodnoj čitaonici sv. Lucija u 17 sati.

01.02.2016

Mobilni ured MUP-a - 17. veljače 2016. godine, Sportska dvorana Kostrena

U srijedu, 17. veljače 2016. godine u vremenu od 8.30 do 11.00 sati u prostorijama Sportske dvorane Kostrena, Žuknica 1b, bit će postavljen mobilni šalter Ministarstva unutarnjih poslova, Policijske uprave Primorsko-goranske Rijeka, Sektora upravnih i inspekcijskih poslova. Šalter će biti smješten u prostoriji za sastanke, a ulaz je s južne strane dvorane.

01.02.2016

Odluka o nacrtu okolišne dozvole za postrojenje IND-EKO d.o.o. Urinj

Ministarstvo zaštite okoliša i prirode donosi odluku s informacijom o Nacrtu okolišne dozvole za postrojenje IND-EKO d.o.o. Urinj...

01.02.2016

Ispravak dijela javnog natječaja viši stručni suradnik/suradnica za komunalne poslove i zaštitu okoliša

Ispravak dijela javnog natječaja objavljenog u Narodnim novinama broj 10. od 29. siječnja 2016. te na web stranicama Općine Kostrena i na oglasnoj ploči Općine Kostrena.

29.01.2016

Javni natječaj za prijam u Jedinstveni upravni odjel Općine Kostrena

Javni natječaj za prijam u Jedinstveni upravni odjel Općine Kostrena, Službu za komunalni sustav, zaštitu okoliša i prostorno planiranje, na radno mjesto: viši stručni suradnik/suradnica za komunalne poslove i zaštitu okoliša u službi za komunalni sustav, zaštitu okoliša i prostorno planiranje 1 izvršitelj / izvršiteljica na neodređeno vrijeme uz obvezni probni rad u trajanju od tri mjeseca.

Datum objave: 29.01.2016. | Rok za prijavu: 15 dana od dana objave

28.12.2015

Općina Kostrena nastavit će sufinancirati trošak mjesečne karte

Općina Kostrena nastavit će sufinancirati trošak mjesečne karte linijskog prijevoznika redovnim učenicima srednjih škola koji imaju prebivalište na području Općine Kostrena, a koji ne ostvaruju pravo na financiranje troška prijevoza po nekom drugom osnovu.

15.10.2015

Projekt sunčevog potencijala krovova Općine Kostrena

Tehnički potencijal energije Sunčeva zračenja koji padne na neku građevinu, nekoliko je puta veći od potreba takve zgrade za energijom. Već postoje tehnički uređaji i oprema, kvalitetne tehničke razine, a cijenom prihvatljivi, za pretvorbu energije Sunčeva zračenja u električnu ili toplinsku energiju, ili u energiju hlađenja. Time je postignuta, s jedne strane ugodnost boravka u takvoj zgradi, te s druge strane smanjenje uvoza energenata, sigurnost opskrbe i znatno smanjenje utjecaja na okoliš iz energetskog sektora.

29.09.2015

Javni poziv poduzetnicima i obrtnicima na podnošenje zahtjeva za kreditiranje za 2015. godinu

Korisnici sredstava subvencije kamata na poduzetničke kredite su obrti, mala i srednja trgovačka društva, zadruge, profitne ustanove, fizičke osobe u slobodnim zanimanjinia i obiteljska gospodarstva (u daljnjem tekstu: Poduzetnik).

25.05.2015

Dodjela potpora i poticanje poduzetništva

Općina Kostrena dodjeljuje nepovratne potpore poduzetnicima - početnicima koji prvi put otvaraju obrt ili trgovačko društvo u 2015. godini, a koji posluju i imaju registrirano sjedište na području Općine za sljedeće namjene...

23.04.2015

Dodjela potpora za poticanje poduzetništva

Javni poziv poduzetnicima za dodjelu potpora za poticanje poduzetništva Općine Kostrena u 2015. godini...