Prvaci ovogodišnjih natjecanja na primanju Primorsko-goranske županije

19.06.2010

Prvaci ovogodišnjih natjecanja na primanju Primorsko-goranske županije

Priznanja učenicima i njihovim mentorima
Iznimne rezultate na natjecanjima ostvarilo tristotinjak učenika iz osnovnih i srednjih škola

Primorsko-goranska županija jučer je organizirala tradicionalno primanje za učenike osnovnih i srednjih škola te njihove mentore koji su u ovoj školskoj godini ostvarili uspješne rezultate na natjecanjima i smotrama na državnoj te međunarodnoj razini. Iznimne rezultate na natjecanjima ove je godine ostvarilo tristotinjak učenika iz primorsko-goranskih osnovnih i srednjih škola. Na području županije održano je četrdesetak natjecanja u znanju, pedesetak sportskih i natjecanja iz tehničke kulture, okupivši četiri tisuće učenika i 700 nastavnika – mentora, a za njihovo održavanje županija je osigurala 900 tisuća kuna.

Uspješni sportaši

Na popisu jučerašnjih uzvanika našli su se i najsupješniji učenici-sportaši, a iznimne rezultate postigla je šahovska momčad OŠ Kozala: Gabriel Dubrović, Sven Tica, Patrik Šamanić, Rafael Dubrović i Romuald Dubrović, odbojkaška momčad OŠ Čavle: Manuela Legčević, Paola Čargonja, Dora Kovačić, Romana Tomić, Ira Mavrinac, Dina Perić, Ivona Šojat, Andreja Dobrijević, Roberta Broznić, Lucija Miculinić, Patricija Božičević i Lorena Drakula, gimnastička momčad OŠ Brajda: Ema Kajić, Ines Salopek, Eva Crepulja, Nina Mucić i Celina Srdoč, šahovska momčad Oš Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko: Patricija Vujnović, Suzana Pošmuga, Ivona Krajačić i Dorotea Žuteg, košarkaška momčad Salezijanske klasične gimnazije: Matko Parun, Ivan Čorak, Marino Kučan, Marko Grizelj, Domagoj Vuković, Filip Barić, Antonio Boban, Matteo Juričić, Luka Krezo, Marijan Pap, Krešimir Periša i Ante Kotarac te plivačice iz Centra za odgoj i obrazovanje: Marina Skandović, Emran Berisha i Isabella Hujić.

Osnovci

U kategoriji osnovaca ove su godine prvonagrađeni: Melisa Fati iz OŠ Brajda, učenici OŠ Trsat: Vana Padjen, Doria Valković, Vedran Šapić, Halid Siam, Ariana Krišković, Vana Maras, Natali Bilandžija, Nives Petrović i Lucija Gašparac, učenici OŠ Vežica: Iva Jurković, Domagoj Mičetić, Zrinka Trope, Hana Avdović, Hela Juretić i Amadea Badurina Petričević, učenici 3.a i 3.b klasičnog baleta te 3.a, 3.b, 2.a i 2.b suvremenog plesa Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica, učenici OŠ Nikola Tesla: Ena Milih, Franko Ivančić, Ana Jurišić, Ema Badjuk, Marta Kamauli, Vedran Barjašić, Lovro Šarić iz OŠ Kozala, Matea Bačić iz OŠ Gornja Vežica, Mihael Eraković iz OŠ Škurinje, učenici OŠ Podmurvice: Veronika Krebel, Anja Pirich, Marija Raspor, Venera Zubović, Ana-Marija Laškarin i Cvijeta Plenokvić, Emma Šepić iz OŠ Grivica, Dorotea Čuček iz OŠ Milana Brozovića Kastav, Gea Ujčić iz OŠ Dr. Andrije Mohorovičića Matulji, Emina Hadžiisaku iz OŠ Čavle, Ivana Barić i Martina Ružić iz OŠ Kostrena, učenici OŠ dr. Branimira Markovića Ravna Gora: Iris Despotović, Petra Kalčić, Nikolina Kruljac i Klara Jurković, OŠ Petar Zrinski Čabar: David Kuzele, Anja Hoge, Izabel-Maria Rajšel, Sandi Zbašnik, Alen Štimac, Grga Poje, Nensy Tomac, Luana Laskaj, Patrik Malnar, Klaudija Lipovac, Dorotea Rajšel, Sara Bilen i Izabel-Maria Rajšel, Mirela Gretić i Valentina Muhvić iz OŠ Frana Krste Frankopana Brod na Kupi, učenici OŠ Ivana Gorana Kovačića Delnice: Sarah Butigan, Nives Jakovac, Katja Lipošćak i Tamara Injić, učenici OŠ Zvonka Cara Crikvenica: Steffani Maravić, Lucija Tomić, Tihana Pađen, Tina Gelemanović, Sara Prpić, Maja Krištafor, Ena Đipalo i Nerea Cossutti, učenici OŠ Rikarda Katalinića Jeretova Opatija: Nikola Durbić, Paula Tijan, Tina Zorić i Mateo Kolenac.

Srednjoškolci

Među srednjoškolcima ove su godine bili najuspješniji učenici Gimnazije Eugena Kumičića Opatija: Ivana Špehar, Tina Nahmijas, Ylenia Prodan, Iva Negro, Josipa Baljak, Nikola Balaban, Vedrana Valentić, Nika Grgurić, Barbara Babić, Vedrana Maglica, Sanjin Šćepanović i Josip Malinarić, učenici Hotelijersko-turističke škole Opatija Ana Jajalo i Lori Brnčić, učenici Ugostiteljske škola Opatija: Uroš Dejanović, Marko Marčec i Marina Brbot, Srednje škole Ambroza Haračića Mali Lošinj: Željko Vasiljev, Matea Vidulić i Sanja Pavkov, učenici Pomorske škole Bakar: Barbara Pongračić, Nikola Koči, Ana Rakocija, Sanela Međimurec, Monika Herendić, Marija Franjić i Ena Cvitešić, Matej Butigan iz Srednje škole Delnice, Nikola Martinović iz Željezničko tehničke škole Moravice, Stella Dobrijević iz Gimnazije Andrije Mohorovičića, Petra Vodarić i Ante Benić Prve sušačke hrvatske gimnazije, Anamarija Buneta i Nermina Mumiši iz Medicinske škole, Mauro Josipović iz Srednje škole za elektrotehniku i računalstvo, Adrijan Osmani iz Ekonomske škole Mije Mirkovića, učenici Tehničke škole za strojarstvo i brodogradnju: Mario Batistić, Mirko Malić, Mario Batistić, Marko Bezjak i Armin Bećirević, Valentina Klečina iz Građevinsko tehničke škole, zbor i učenici Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova: Toni Vidović, Ivan Buić, Vid Veljak, Fabio Jurić, Ivan Graziani, Petra Bugarin, Kenatea Chavez Modrčin i Ivan Vihor Krsnik Čohar, učenici Elektroindustrijske i obrtničke škole: Nikola Cupać, Matej Peša, Vedran Milih, Matej Peša, Luka Grubišić, Ante Topić, Andre Tibljaš, Mario Tibljaš, Dalibor Dukić i Luka Negovetić, učenici Škole za primijenjenu umjetnost: Tara Pilepić, Filip Đurić, Tea Šubat i Enrico Buzić, učenici Prirodoslovne i grafičke škole: Tomislav Fabijanić, Matteo Eibek, Daniel Iličić, Edo Kalebić, Kristijan Čule, Matija Jakić, Petar Štrbec i Sanja Paparić, učenici Strojarsko brodograđevne škole za industrijska i obrtnička zanimanja: Renato Donadić, Bernard Tominac i Sanjin Žigulić, polaznici Učeničkog dom Lovran: Ana Ferenc i Andrea Nadalić, polaznici Učeničkog doma Podmurvice: Bruna Babić, Željana Bjelja, Sibil Brinjak, Ana Debelić, Andrea Bašić, Andrea Mohorović, Manuela Zlatkova, Rosana Memišević i Anita Umolc te Moreno Mušković iz Ekonomske škole Mije Mirkovića.

Izdvajamo

17.04.2014

Pozivamo Vas na proslavu Dana oslobođenja Kostrene

Čast nam je i zadovoljstvo pozvati Vas na proslavu Dana oslobođenja Kostrene koja će se održati 24. travnja 2014. godine...

16.04.2014

Rješenje o određivanju biračkog mjesta na području Općine Kostrena

Na temelju članka 32. i 33. Zakona o izboru članova u Europski parlament iz Republike Hrvatske, Županijsko izborno povjerenstvo PRIMORSKO - GORANSKE ŽUPANIJE donosi rješenje o određivanju biračkog mjesta na području Općine Kostrena...

31.03.2014

Obavijest o izradi vanjskih planova i vanjski plan zaštite i spašavanja u slučaju velike nesreće koja uključuje opasne tvari

Vanjski plan zaštite i spašavanja u slučaju velike nesreće koja uključuje opasne tvari na području Primorsko goranske županije - za pogone tvrtki HEP Proizvodnja d.o.o. – TE Rijeka i INA Industrija nafte d.d. – Rafinerija nafte Rijeka i obavijest o izradi Vanjskih planova zaštite i spašavanja u slučaju velike nesreće koja uključuje opasne tvari – pogoni tvrtki JANAF d.d. - Terminal Omišalj, DINA - Petrokemija d.d. Omišalj, HEP Proizvodnja d.o.o. -TE Rijeka i INA d.d. – Rafinerija nafte Rijeka)

16.04.2014

Obavijest o provođenju preventivne dezinsekcije i deratizacije na području Općine Kostrena

Na području Općine Kostrena mjere obvezatne preventivne dezinsekcije i deratizacije provoditi će se od 22. do 29. travnja 2014. godine...

10.04.2014

Javna tribina - informiranje o pripremama Programa energetske obnove obiteljskih kuća, zgrada javnog sektora i višestambenih zgrada

Općina Kostrena i ekološka udruga Ekoregija Kostrena uputili su poziv Kostrenjanima da se priključe projektima poticanja energetski učinkovitog uređenja fasada, krovišta i stolarije te poticanja korištenja obnovljivih izvora energije u svojim kućanstvima...

04.04.2014

Preminuo prvi načelnik Općine Kostrena - Milan Čubrić (1937.-2014.)

Općina Kostrena izgubila je svog prvog načelnika i jednog od zagovornika njezinog formiranja 1993. godine. Milan Čubrić je nakon izbora na čelno mjesto nezavisne općine okupio ekipu stručnih ljudi koji će nakon izbora uspješno voditi Kostrenu...